tel. 609 187 101   e-mail: kontakt@oazaogrody.pl
 tel. 609 187 101   e-mail: kontakt@oazaogrody.pl
 tel. 609 187 101   e-mail: kontakt@oazaogrody.pl
 tel. 609 187 101   e-mail: kontakt@oazaogrody.pl

Zadaszenia nad tarasami

Zadaszenia nad tarasami - nowoczesne konstrukcje

Na jakie zadaszenia nad tarasami się zdecydować i czy w ogóle warto?

Posiadanie własnego tarasu z pewnością jest marzeniem wielu osób. Jest to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu podczas przyjemnie ciepłych dni. Problematyczne może być jednak rażące słońce, jednakże jest na to rozwiązanie w postaci zadaszenia tarasu. Dzięki niemu możliwe jest uchronienie się przed nadmierny promieniowaniem słonecznym i opadami deszczu, przez co nic już nie zakłóca pobytu na zewnątrz i upajaniu się piękną pogodą. Wygląd zadaszeń nad tarasami może być różny, w zależności od indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych inwestora. Na jakie więc zadaszenia nad tarasami się zdecydować i czy w ogóle warto?


Jakie korzyści wynikają z zadaszenia tarasu?

Posiadacze tarasów stają przed dylematem zadaszania go czy też może pozostania przy całkowicie otwartej przestrzeni? Każde rozwiązanie ma swoje słabe i mocne strony, ale w przypadku tarasu więcej korzyści daje jednak zadaszenie go. Dlaczego?

  • Brak uzależnienia od warunków atmosferycznych.

W Polsce pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i to, że świeci akurat słońce, nie oznacza, że nie ulegnie to za moment zmianie. Może się zatem okazać, że podczas grilla zacznie padać czy też mocno wiać, przez co nie będzie należał on do udanych. Dzięki zadaszeniu tarasu możliwe jest odizolowanie go od niesprzyjających warunków atmosferycznych.

  • Większe pole do popisu przy wyborze mebli na taras

Zadaszenia nad tarasami sprawiają, że nie trzeba martwić się o stoły i fotele znajdujące się na zewnątrz, gdy tylko zaczną pojawiać się deszczowe chmury. Nie trzeba więc obawiać się zniszczeniem mebli w przypadku ich zmoknięcia. Znacznie większe możliwości wyboru mebli na taras są w przypadku modeli mniej odpornych na zawilgocenie.

  • Ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Na tarasie latem może być bardzo przyjemnie, jednakże jeśli z nieba leje się żar, przebywanie na niezadaszonym tarasie staje się wręcz nie do wytrzymania. Zadaszenie tarasu służy odizolowania jego wnętrza od nadmiernego promieniowania słonecznego. Ponadto właściwe zadaszenie tarasu może zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się kamiennej posadzki czy tej wyłożonej płytkami.

 

Zadaszenia nad tarasami - przykładowe wykonanie w Legionowie

 

Na jakie zadaszenie nad tarasem się zdecydować?

Osoby pragnące zadaszyć swój taras, stają przed dylematem wyboru poszycia dachowego. Do wyboru jest sporo ciekawych opcji. Bardzo popularne są zadaszenia nad trasami z płyt poliwęglanowych. Idealnie sprawdzają się one zarówno w przypadku tarasu miejskiego, jak i tego nowoczesnego. Zaletą takiego zadaszenia jest lekkość i elastyczność, a więc z łatwością można dopasować je do budynku. Na korzyść zadaszenia z płyt poliwęglanowych przemawia także zróżnicowane grubość i wygląd. Niestety zadaszenia te nie są zbyt odporne na promieniowanie ultrafioletowe.

Kolejną opcją są drewniane zadaszenia nad tarasy, które są świetnym wyborem w przypadku typowo wiejskich czy naturalistycznych domków i ogrodów. Takie zadaszenie może być wykonane z drewnianych klinów bądź struganych wiór. Inną opcją jest zadaszenie z gontu bitumicznego, dachówek lub blachodachówek. Sprawdzi się ono świetnie, jeśli chodzi o ochronę przed opadami atmosferycznymi, jednakże trzeba liczyć się z mniejszym dostępem do światła. Zaleca się w ich przypadku zamontować okno dachowe.

Jeszcze inną opcją są markizy tarasowe i parasole na taras. W przypadku markiz można liczyć na uchronienie się przed deszczem, ale nie trzeba martwić się zbyt mocnym ograniczeniem dopływu światła. Markizy są łatwe w montażu i dostępne w wielu kolorach, krojach, grubościach i szerokościach. Bardzo ważną kwestią podczas ich wyboru jest stelaż – polecane są modele wykonane z pełnych aluminiowych kaset i te ze wzmacnianego aluminium. Należy zwrócić uwagę podczas zakupu również na materiał, a mianowicie na jego wytrzymałość oraz odporność na działanie wody i promieniowanie ultrafioletowe. Zaleca się ponadto składać markizy podczas burzy i silnego wiatru. Parasole zaś są tymczasowym rozwiązaniem ograniczającym nasłonecznienie tarasu i w pewnym stopniu chroniącym przed opadami deszczu. Parasol musi mieć solidną budowę i być stosunkowo ciężki, aby nie przewrócił się pod wpływem wiatru.

Realizacją wysokiej jakości i funkcjonalnych zadaszeń nad tarasami zajmuje się firma Oaza Ogrody, której siedziba mieści się we Warszawie. Będąc więc mieszkańcem Warszawy, Legionowa czy pobliskich miejscowości, warto udać się tam osobiście.

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem: budowa tarasów drewnianych.

Realizując zadaszenie nad tarasami świadczymy także usługi ogrodnicze.

Zapraszamy mieszkańców miast Warszawa i Legionowo tel. 609 187 101